Ar spēlēm par medaļām 31. maijā, O.Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolā noslēdzās 18. Rīgas atklātais čempionāts florbolā. Aizvadītās sezonas turnīrā, kas darba dienu vakaros norisinājās no oktobra sākuma līdz pat maija beigām, kopā piedalījās 13 komandas, kuras ģeogrāfiski pārstāvēja Rīgu, Ikšķili, Carnikavu, Svēti, Salaspili.

Vispirms komandas aizvadīja divu apļu regulāro turnīru, kurā noskaidroja pozīciju sadalījumu izslēgšanas spēlēm. Play-off astotdaļfinālam kvalificējās visas vienības, bet labāko trijnieks uzreiz nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā. Izslēgšanas cīņās komandas sacentās sērijās līdz divām uzvarām ar spēles laiku 3 x 20 minūtes, papildlaiku (4 pret 4) un soda metienu sēriju neizšķirta gadījumā, bet brozas un zelta liktenis tika noskaidrots vienā mačā, kas čempionāta izšķirošo fāzi padarīja īpaši aizraujošu un neprognozējamu.

Izškirošās spēles par medaļām aizritēja ļoti spraigi un noslēdzās tikai ar vienu vārtu pārsvaru. Lielajā finālā "BRGD" florbolisti ar 7:6 pārspēja regulārā turnīra labāko komandu "Nujas.lv/Intrex serviss", bet bronzas mačā "FK Jeno-2" tika galā ar "Carnikavu" (7:6).

Šajā sezonā kopā tika aizvadītas 185 spēlēs, laukumā devās 294 spēlētāji, tika gūti 2431 vārti un nopelnītas 1759 soda minūtes.

Rīgas atklātā čempionāta florbolā 2017./2018. gada sezonas vietu sadalījums:
1. - "BRGD"
2. - "Nujas.lv/Intrex serviss"
3. - "FK Jeno-2"
4. - "Carnikava"
5.-8. (izstājās 1/4 finālā) - "FK Ikškile"
5.-8. (izstājās 1/4 finālā) - "Saulkalne"
5.-8. (izstājās 1/4 finālā) - "Blindsave"
5.-8. (izstājās 1/4 finālā) - "Rīgas Lauvas"
9.-13. (izstājās 1/8 finālā) - "Rīgas Florbola Blice"
9.-13. (izstājās 1/8 finālā) - "Oligarhi"
9.-13. (izstājās 1/8 finālā) - "Armijas florbola klubs"
9.-13. (izstājās 1/8 finālā) - "JagerTeam"
9.-13. (izstājās 1/8 finālā) - "Datu Tehnoloģiju Grupa"

Rīgas atklātā čempionāta florbolā 2017./2018. gada sezonas labākie spēlētāji:
Rezultatīvākais spēlētājs - Pēteris Freimanis ("Nujas.lv/Intrex serviss")
Labākais vārtsargs - Emīls Zīverts ("Carnikava")
Labākais uzbrucējs - Edijs Hammers ("BRGD")
Labākais aizsargs - Matīss Cinovskis ("FK Jeno-2")

Finālspēļu video apskats:

Paldies komandām, pārstāvjiem un līdzjūtējiem par interesantajām spēlēm un pozitīvajām emocijām!

Paldies mūsu atbalstītājiem un sadarbības partneriem - florbola inventāra izplatītājam Lino.lv, kas dāvāja 300 EUR dāvanu karti, starptautiskajam florbola turnīram "Latvian Open 2018", kas pirmo divu vietu ieguvējiem nodrošinās bezmaksas dalību šīs vasaras turnīrā, "Latvijas Florbola savienības" kolektīvam, "Rīgas Lauvu" kolektīvam un tiesnešu kolektīvam.

Uz tikšanos Rīgas atklātā čempionāta florbolā 2018./2019. gada sezonā! Pieteikšanās notiks līdz 2018. gada 10. septembrim. (tel: 29135863)